fbpx

Vlad Ilik 23-08-2021

From: 250.00 ден

Времетраење: 75 мин.
Поаѓање 20:00h
БИЛЕТИ:
Претпродажба 250 ден.
На ден на шоу 300 ден.
Купените билети online не треба да ги печатите, доволно е само да го покажете емаилот со вашата уплата на влез на бродот од Вашиот паметен уред.
*Влез само со потврда за вакцинација. 

Vlad Ilik – solo stand up show

Summer Comedy Marathon at Armada Boat – Ohrid – PART 2
Со задоволство ви го најавуваме ВТОРИОТ дел од SUMMER COMEDY MARATHON!
Шест неверојатни шоуа, пеколна комедија и крстарење со најубавиот брод во Охрид – АРМАДА!

23. Август – Влад Илиќ – соло стендап шоу

Леси (не) се враќа дома или соло стендап шоу на Влад Илиќ е нов глас на Лондонску комеди сцену. 

Почна како комичар и парт-тајм келнер, а до сг има преко 350 наступа, има добиено четири награде и измиено 10,000 тањира.

Сака да коментира и да га критикуе општество, сака малко црн хумор, свакодневни обсервацие за живот, а наравно он ти е и Др. Гуру за љубавни проблеми. 

Можда га знаете од тој видео од ББС, он е тј дечко што гу стављаше руку на половину како тетка. После тој му појде кариера, више не е келнер, сга е супервизор.

Награди:

King of the Gong – Comedy Store, Manchester

Comedian of the Year – Stand Up Club, Soho, London

One to Watch – Up the Creek, Greenwich, London

Max Turner Prize – Comedy Virgins, Stockwell, London

Според досега кажаното забележавте дека е оригинал кумановец. 

Бидете брзи, резервирај билети или купи онлајн на armada.mk

Местата се ограничени на 45!
За време на шоуто важат сите пропишани протоколи за заштита од COVID-19

*Влез само со потврда за вакцинација. 

Category: