fbpx

2 Mothers Brothers 17-08-2021

From: 250.00 ден

Времетраење: 75 мин.
Поаѓање 20:00h
БИЛЕТИ:
Претпродажба 250 ден.
На ден на шоу 300 ден.
Купените билети online не треба да ги печатите, доволно е само да го покажете емаилот со вашата уплата на влез на бродот од Вашиот паметен уред.
*Влез само со потврда за вакцинација. 

2 Mothers Brothers

Summer Comedy Marathon at Armada Boat – Ohrid – PART 2
Со задоволство ви го најавуваме ВТОРИОТ дел од SUMMER COMEDY MARATHON!
Шест неверојатни шоуа, пеколна комедија и крстарење со најубавиот брод во Охрид – АРМАДА!

17. Август – 2 Mothers Brothers со Стрезо Стаматовски и Никола Тодороски. 

Динамично дуо кое користејќи го жанрот кабаре се исмева со се она што не опкружува во животот: политика, врски, вечната борба помеѓу мажи и жени..па дури и цената на паркинг летово во Охрид.

Неверојатна комедија збогатена со авторски песни и пеколни пародии на познати нумери. 

Шоу кое не смеете да го пропуштите!

Бидете брзи, резервирај билети или купи онлајн на armada.mk

Местата се ограничени на 45!
За време на шоуто важат сите пропишани протоколи за заштита од COVID-19

*Влез само со потврда за вакцинација. 

Цена на билет претпродажба 250 ден. На ден на шоу 300 ден.

 

Category: